22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Nisin punimet për fushën e re sportive në Gexhë të Rahovecit

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se kanë nisur punimet për fushën e re sportive në fshatin Gexhë.

“Një lajm i mirë për të rinjtë e të rejat, njëherazi për të gjithë qytetarët e Gexhës, është nisja e punimeve për fushën e re sportive. Në praninë e bashkëpunëtorëve dhe qytetarëve të Gexhës, sot vumë themelet e projektit më të ri, që do t’u shërbejë qëllimeve dhe nevojave për aktivitete sportive të gjithëve, pa dallim”, ka thënë Latifi.

Ai ka theksuar se si kryetar komune është i përkushtuar, posaçërisht për të rinjtë, duke krijuar dhjetëra projekte që ndihmojnë aktivitete kulturore, rekreative dhe sportive, në mënyrë që talentet dhe energjitë rinore të mos ndrydhen, por të shprehen e zhvillohen.

“Do të jemi të përkushtuar që projekti të përfundojë në kohë dhe me cilësi”, ka deklaruar kryetari Latifi.

Më Shumë

Ndërron jetë në Londër, 12-vjeçari që mjekët e shkyçën nga aparatet që e mbanin gjallë – veprimi u ndërmor me vendim të gjykatës

Archie Battersbee, 12-vjeç, ka ndërruar jetë në Londër, pasi që mjekët me vetëdije ia fikën aparatet që e mbanin gjallë, e siç raportojnë mediat...

Burri nga Rahoveci: Gjakovarët s’kanë qef me u martu me katunarë

Një burrë nga Rahoveci ka marrë vëmendje me një deklaratë që e ka bërë për gjakovarët. Sipas tij, gjakovarët s’kanë qejf të martohen me ‘katunarë’....

Lajmet e Fundit