-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Në Prevallë u vjen radha vilave të politikanëve

Prevalla 2Rrënimet në parkun e Prevallës do të vazhdojnë këto ditë. Eskavatori kësaj radhe duke se do të ketë punë me ndërtimet që i kanë bërë njerëzit e pushtetit. Lista më ndërtimet e tyre e kalon shifrën e 130.

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinorë, Dardan Gashi ka treguar për Express se nga nesër do të nis edhe procesi ndaj këtyre ndërtimeve. Ai ka thënë se të enjten do ta marrë listën e ndërtuesve, dhe sipas tij pasi ato të evidentohen dhe vërtetohet se ka tejkalime në ndërtime do të rrënohen.

“ Leje për ndërtim ato vila kanë. Janë në evidencë mbi 130. Shumica e tyre janë të njerëzve të politikës. Ne tani do të nisim edhe evidentimin e atyre ndërtimeve. Nëse ndonjëra ka tejkalime në ndërtim do të rrënohen”, ka thënë Gashi për Express.

Ai ka thënë se nuk do të këtë tolerime për askënd.

“ Nuk do të këtë falje për askënd. Të gjithë do të jenë të barabartë para ligjit. Ne vetëm ligjin jemi duke e zbatuar”, ka thënë ai.

Ministri Gashi treguar se edhe në Brezovicë do të nis shumë shpejt rrënimet. Ai ka thënë se për këtë park janë bërë evidentimet dhe pasi të përfundojnë të gjitha procedurat do të shkohet me rrënime. Sipas tij në Brezovicë janë të ndërtuar qindra vila ilegalisht.

Më Shumë

Haradinaj: Kosova synon të jetë në NATO dhe në rresht me shtetet prijëse të demokracisë në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar Drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andrew...

Enca shfaqet provokuese në pozat në bikini

v Këngëtarja e njohur nga Shqipëria, Enca arrin që të tërheqë vëmendje në mënyra të ndryshme. Ajo vazhdimisht është e komentuar për postimet në rrjetet sociale...

Lajmet e Fundit