15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Në Prizren nis manifestimi “Java Remzi Ademaj – Shtigjeve të Lirisë”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka marrë pjesë në hapjen e “Java Remzi Ademaj – Shtigjeve të Lirisë”, manifestim i cili u mbajt sot në kompleksin e Lidhjes së Prizrenit, si dhe u bënë homazhe tek shtatorja e Heroit te Kombit Remzi Ademaj – Komandant Petriti.

Gjatë organizimeve në “Java e Remzi Ademajt- Shtigjeve të Lirisë”, nxënësit e shkollave të Prizrenit garojnë në lëndë të ndryshme si dhe organizohen gara sportive e kulturore.

Me këtë manifestim, nderohet jeta dhe vepra e heroit të kombit Remzi Ademaj, që u flijua për çlirimin e Kosovës. Vepra e tij duhet të shërbejë si frymëzim që të punojmë më shumë për të mirën e vendit.

Lavdi Komandant Petritit – Remzi Ademaj dhe të gjithë dëshmorëve të Kosovës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Plagosja në Gjonaj të Hasit, gjashtë anëtarët e familjes Likaj shpallen në kërkim

Një përleshje ka ndodhur javën e kaluar më 22 maj në fshatin Gjonaj të Hasit, ku është përdorur edhe arma e zjarrit. Si pasojë dy...

Lajmet e Fundit