4.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Në Prizren nis manifestimi “Java Remzi Ademaj – Shtigjeve të Lirisë”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj ka marrë pjesë në hapjen e “Java Remzi Ademaj – Shtigjeve të Lirisë”, manifestim i cili u mbajt sot në kompleksin e Lidhjes së Prizrenit, si dhe u bënë homazhe tek shtatorja e Heroit te Kombit Remzi Ademaj – Komandant Petriti.

Gjatë organizimeve në “Java e Remzi Ademajt- Shtigjeve të Lirisë”, nxënësit e shkollave të Prizrenit garojnë në lëndë të ndryshme si dhe organizohen gara sportive e kulturore.

Me këtë manifestim, nderohet jeta dhe vepra e heroit të kombit Remzi Ademaj, që u flijua për çlirimin e Kosovës. Vepra e tij duhet të shërbejë si frymëzim që të punojmë më shumë për të mirën e vendit.

Lavdi Komandant Petritit – Remzi Ademaj dhe të gjithë dëshmorëve të Kosovës./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

Tragjedi në Katar: Vdes papritur një nga personat kyç të “Kupës së Botës”

Roger Pearce, drejtor teknik i ITV Sport, vdiq në Katar teksa po punonte për Kupën e Botës të këtij viti. Pearce vdiq në moshën 65-vjeçare...

Lajmet e Fundit