11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Prishtina prezanton ish-futbollistin e Lirisë

Fitim Susuri është futbollisti më i ri i Prishtinës. Atë e ka prezantuar të enjten klubi kryeqytetas, duke theksuar se në edicionin e kaluar tek Liria Susuri ishte një nga futbollistët më në formë në Kosovë.

“FC Prishtina ka nënshkruar ditën e sotme kontratë me futbollistin nga Prizreni, Fitim Susuri. Mesfushori i avansuar 23-vjeçar është zhvilluar si futbollist te Liria e Prizrenit, ndërkohë që së fundmi për pak muaj ka qenë pjesë e Feronikelit 74. Në edicionin e kaluar tek Liria, Susuri ishte një nga futbollistët më në formë në Kosovë, ku kishte shkuar në kuotën e 10 golave dhe 10 asistimeve. Susuri është prezantuar edhe zyrtarisht në skuadër nga drejtori sportiv Driton Krasniqi. Ai shprehet i lumtur që i është bashkuar “bardhekaltërve””, ka njoftuar Prishtina.

Aktualisht në renditjen e Superligës ku prin Ballkani klubi nga kryeqyteti gjendet në pozitën e katërt.

Më Shumë

PSD improvizon me tym të zi para objektit të Qeverisë së Kosovës

Kreu i PSD-së, Dardan Molliqaj ka mbajtur fjalim para Qeverisë së Kosovës ku edhe në mënyrë simbolike janë vendosur flamuj të bardhë. Ndërkohë aktivistët e...

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit