11.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Në Prizren u protestua pro Gazës

protest ne pzNë Prizren sot edhe një herë janë mbajtur protesta në përkrahje të palestinezëve në Gaza.
Edhe ditë më parë ishin mbajtur protesta të ngjashme.

Këtë të premte, ndër të tjera, në fotografitë që i kanë publikuar disa aktivistë të partisë islamike LISBA, shihen flamuj të Izraelit të bërë me ‘X’.

Në këtë tubim pati edhe lutje fetare për viktimat e sulmeve izraelite. Një ndër pjesëmarrësit e kësaj proteste paqësore ishte ehe qytetari,Ramadan Luma tha se ndjehet i tmerruar me pamjet dhe informacionet që sheh në televizion për gjendjen e palestinezëve të Gazës.
Ai është i revoltuar me shtetet e fuqishme botërore,të cilat lejojnë që për çdo muaj të ramazanit,në Gaza të ndodhin masakra ndaj popullatës së atjeshme civile.

Luma nuk ishte i kënaqur edhe me organizimin e kësaj proteste,por mbi të gjitha tha ai ,edhe ne u munduam të përçojmë mesazhin e solidaritetit me popullin e shumëvuajtur palestinez të Gazës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje. Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën. Ai...

17 vjeçarit në Suharekë i sekuestrohet një pushkë

Një 17-vjeçari në fshatin Sllapuzhan të Suharekës i është gjetur një pushkë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit, Policia kishte...

Lajmet e Fundit