13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Në Prizren u protestua pro Gazës

protest ne pzNë Prizren sot edhe një herë janë mbajtur protesta në përkrahje të palestinezëve në Gaza.
Edhe ditë më parë ishin mbajtur protesta të ngjashme.

Këtë të premte, ndër të tjera, në fotografitë që i kanë publikuar disa aktivistë të partisë islamike LISBA, shihen flamuj të Izraelit të bërë me ‘X’.

Në këtë tubim pati edhe lutje fetare për viktimat e sulmeve izraelite. Një ndër pjesëmarrësit e kësaj proteste paqësore ishte ehe qytetari,Ramadan Luma tha se ndjehet i tmerruar me pamjet dhe informacionet që sheh në televizion për gjendjen e palestinezëve të Gazës.
Ai është i revoltuar me shtetet e fuqishme botërore,të cilat lejojnë që për çdo muaj të ramazanit,në Gaza të ndodhin masakra ndaj popullatës së atjeshme civile.

Luma nuk ishte i kënaqur edhe me organizimin e kësaj proteste,por mbi të gjitha tha ai ,edhe ne u munduam të përçojmë mesazhin e solidaritetit me popullin e shumëvuajtur palestinez të Gazës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren: Kanosi me armë dy persona, arrestohet i dyshuari që iu sekuestruan edhe 96 fishekë

Të premten në Prizren është arrestuar një person pasi i njëjti kishte kanosur me armë zjarri dy meshkuj kosovarë. Policia e Kosovës në raportin 24...

Specialja ia ndërpret paraburgimin Isni Kilajt, obligohet t’i japë 30 mijë euro dorëzani

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë është marrë vendim që t’i ndërpritet paraburgimi Isni Kilajt, ndonëse sipas tyre ende ekziston dyshimi...

Lajmet e Fundit