4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Nënkryetari Lulëzim Kabashi, kundër shpenzimeve të mëdha për dreka zyrtare

Lulezim KabashiiNënkryetari i Komunës së Prizrenit, Lulëzim Kabashi ka bërë thirrje për kursim të shpenzimeve për dreka zyrtare. Ai thotë se shpenzimet e tepërta paraqesin ngarkesë për buxhetin komunal.

“Është e vertët se ka shpenzime të panevojshme në këtë zë buxhetore.Prandaj, kam kërkuar që kjo praktikë e keqe të ndërpritet sepse kemi raste kur këto dreka e darka kanë imlikime buxhetore”, ka thënë Kabashi, shkruan KD.

Komuna e Prizrenit për gjashtë muajt të këtij viti vetëm për dreka zyrtare ka shpenzuar 64 mijë euro. Edhe partitë opozitare kanë kretikuar Komunën për shpenzimet e mëdha që kanë bërë për dreka zyrtare./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Gjyqtarët e Kushtetueses nuk do t’i nënshtrohen vettingut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i nënshtrohen vettingut, gjë të cilit do t’i nënshtrohen të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Mospërfshirjen e gjyqtarëve...

Peja vazhdon me fitore, triumfon kundër Bashkimit

Peja ka shënuar fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke mundur kësaj radhe, Bashkimin me rezultat 95:79 (33:14, 14:25, 25:25, 23:15), sfidë kjo e...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit