6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e objektit të ShFMU “Hamëz Thaçi” në Xërxë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në prani të menaxherit të prokurimit, drejtorit të Arsimit dhe përfaqësuesve të kompanisë “NPN Euroing SH.P.K” ka nënshkruar kontratën për projektin “Ndërtimi i objektit të ShFMU “Hamëz Thaçi” në Xërxë” me vlerë 1,575,678.59 euro.

“Po fillojmë këtë projekt të ri dhe shumë të nevojshëm për nxënësit dhe mësimdhënësit e Xërxës, i cili do të jetë me standarde bashkëkohore, me të gjitha kushtet moderne infrastrukturore për të siguruar arsimim dhe edukim cilësor për nxënësit e Xërxës, që për fat të mirë, është i vetmi vendbanim në të cilin nuk ka rënie të numrit të nxënësve”, është shprehur kryetari Latifi.

Më Shumë

Ballkani e mbyll stinorin vjeshtor me fitore të thellë ndaj Gjilanit

Ballkani ka shënuar fitore të thellë ndaj Gjilanit, me rezultat 3-0, në kuadër të xhiros së 18-të në Superligën e Kosovës. Golin e parë në...

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Lajmet e Fundit