24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Nëntë doktorë dhe 20 infermierë të rinj nisin punën në Malishevë

Kryetari i komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, ka bërë me dije se nëntë doktorë dhe 20 infermierë të rinj nisin punën në Malishevë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

“Ditën e sotme e nisa bashkë me doktorët dhe infermierët e rinj, që sapo kanë nisur punën në Qendrën Kryesor të Mjekësisë Familjare në Malishevë. Ju shpreha urimet më të mira gjithë stafit të ri që sapo kanë nisur misionin e tyre fisnik në funksion të ofrimit shërbimeve shëndetësore për qytetarët tanë, dhe i sigurova që do të kanë përkrahjen e vazhdueshme të qeverisjes sonë komunale”, ka njoftuar kryetari i Malishevës.

Më Shumë

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në...

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren. Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën...

Lajmet e Fundit