0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Nis asfaltimi i dy rrugëve në Prizren

Ka filluar asfaltimi i rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq” në Komunën e Prizrenit. Fllimin e punimeve nga afër e kanë parë kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit.

“Në kuadër të investimeve kapitale të Komunës së Prizrenit, Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, panë nga afër fillimin e asfaltimit të rrugëve “Trepetic-Petrovë” dhe “Serbicë-Smaq”, gjatësia e të cilave arrin deri në rreth 4 km dhe do ta lehtësojnë dukshëm qasjen e shpejtë të banorëve të kësaj zone”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Aksion kundër drogës në Prizren: Arrestohet pronari i një lokali masazhi, kapet me kokainë

Një aksion nga Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë i zhvilluar të hënën në Prizren ka rezultuar me arrestimin e një personi të...

Dëshmitari thotë se këmbimi i pronës me Komunën e Prizrenit, ka qenë në interes të dy palëve

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, në gjykimin ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, Arben dhe Shqipron Krasniqi, të akuzuar për korrupsion, dëshmitari...

Lajmet e Fundit