11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Nisma dënon vjedhjen e mbi dy milionë eurove nga buxheti i shtetit

Partia Nisma Socialdemokrate e ka dënuar aktin kriminal te? vjedhjes se? mbi dy milionë eurove nga buxheti i Kosove?s.

Kjo parti u ka bërë thirrje organeve te? drejte?sise? qe? te? angazhohen me vendosme?ri te? madhe dhe sa me? shpejt qe? e?shte? e mundur t’i ve?ne? para drejte?sise? te? gjithe? ata qe? kane? qene? te? pe?rfshire? ne? planifikimin dhe kryerjen e ke?tij krimi te? re?nde? financiar, njofton Klan Kosova.

“NISMA Socialdemokrate de?non aktin kriminal te? vjedhjes se? mbi dy milion eurove nga buxheti i Kosove?s. NISMA Socialdemokrate jo vetem qe? distancohet, por e?shte? e pakompromis ne? lufte?n kunde?r krimit ndaj kujdo qofte? qe? zgjedh te? pe?rfshihet ne? veprime te? tilla kriminale, pa dallime, qofte? votues apo ane?tar i yni, te? tille?t nuk kane? vend ne? familjen tone? politike!”.

“Pandaj tendencat pe?r te? njollosur partine? politike pe?rmes veprimeve kriminale te? individve e?shte? veprim i pape?rgjegjshe?m qe? pe?r qe?llim nuk ka lufte?n kunde?r krimit, por de?mtimin e nje? subjekti politik!”.

“Edhe nje?he?re? i be?jme? thirrje organeve te? drejte?sise? qe? te? angazhohen me vendosme?ri te? madhe dhe sa me? shpejt qe? e?shte? e mundur t’i ve?ne? para drejte?sise? te? gjithe? ata qe? kane? qene? te? pe?rfshire? ne? planifikimin dhe kryerjen e ke?tij krimi te? re?nde? financiar”.

 

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Dortmund-i ka “plan sekret” për ta mbajtur Bellingham-in në skuadër

Drejtuesit e klubit të Borussia Dortmund-it thuhet se kanë hartuar një plan sekret për ta mbajtur Jude Bellingham-in në skuadër. Që kur u transferua në...

Lajmet e Fundit