20.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Nisma: Haskuka po e stimulon shitjen në rrugë

NISMA Socialdemokrate në Prizren kundërshton vendosjen e tendave mobile.

Sipas këtij subjekti politik, me këto tenda po uzurpohen trotuaret.

Reagimi i plotë

NISMA Socialdemokrate – Dega në Prizren reagon ndaj ozurpimit të trotuareve me tezga për shitës “ambulant” të cilën promovoi sot z.Haskuka.

Mungesa e dijes dhe ideve se si duhet menagjuar qyteti i Prizrenit, sot u tregua edhe njëherë nga kryetari Haskuka dhe qeveria e LVV-së, të cilët me promovimin e tezgave në trotuare veshtirësuan edhe më shumë lëvizjen e lirë të qytetarëve!

Në kohën kur tregjet aktuale janë të zbrazura dhe shumë hapsira janë shëndërruar në deponi të mbeturinave, z.Haskuka stimulon shitjen në rrugë e trotuare dhe në kushte tepër të rënda higjienike duke mos e lodhur veten as për marketet të cilat mirren me këtë veprimtari e që paguajnë taksa.

Paaftësia e kësaj qeverie për të menagjuar me qytetin e dytë në Kosovë siç është Prizreni, po e bënë gjethnjë e më të papërballueshme jetën në qytetin tonë.
Nisma në Prizren kërkon nga qeveria Komunale që të ndalojë degradimin e Prizrenit, dhe pasiqë nuk ka dije dhe ide, të konsultohet me të tjerët me qellimin më të mirë që të ruhet qyteti ynë.

 

 

Më Shumë

Haradinaj kërkon mocion për rrëzimin e qeverisë Kurti II: Po rrezikohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai ka thënë se qëndrimi i partisë së tij, është që të...

Të shtëna me armë zjarri në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se të shtunën në tregun e gjelbër në Prizren ka pasur të shtëna me armë zjarri.   Siç thuhet në raportin...

Lajmet e Fundit