22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

NISMA: Kosova shënoi një hap të madh

Nisma per kosove1NISMA për Kosovën vlerëson se më 8 qershor 2014 Kosova shënoi një hap të madh në procesin e mbajtjes së zgjedhjeve të lira. Sipas këtij subjekti, ky proces është shembull se edhe në Ballkanin perëndimor mund të zhvillohen procese në përputhje me standardet perëndimore.

“Por, merita për këtë proces i takon, në rend të parë, Sovranit të Kosovës”, thuhet në kumtesën e NISMA për Kosovën.

“Kryesia e NISMËS për Kosovën falënderon të gjithë qytetarët që treguan një kulturë të lartë demokratike dhe sidomos anëtarët, simpatizant dhe votuesit e NISMËS për Kosovën, që dhanë një kontribut të jashtëzakonshëm në mbarëvajtjen e procesit zgjedhor”.

“Të dashur anëtarë, simpatizant dhe votues të NISMËS për Kosovën, Ju që na mbështetën prej themelimit të NISMËS për Kosovën e deri tani jeni më meritorët për këtë rezultat”.

“Më 8 qershor Ju dëshmuat një shkallë të lartë të kulturës politike dhe atdhetare! Ju qëndruat mbi të gjitha dhe FALË JUSH, ZËRI I NDRYSHIMIT DO TË JEHOJË FUQISHËM NË KUVENDIN E KOSOVËS!”

“Prandaj, të dashur anëtarë, simpatizant dhe votues të NISMA-S për Kosovën, ne ju falënderojmë nga zemra për kontributin e madh që dhatë në këto momente vendimtare”.

“Deputetët që do përfaqësojnë NISMËN për Kosovën NDRYSHE, jane plotësisht të vetëdijshëm se prapa çdo vote që dhatë për NISMËN qëndron një NJERI i Kosovës, që pret NDRYSHIMIN!”

“Deputetët që do te përfaqësojnë NISMËN për Kosovën, garantojnë se do t’ju përfaqësojë me dinjitetin më të lartë që t’ju bëjmë të ndiheni krenarë me votën tuaj!”

“Kjo është forma e vetme që t’ju jemi mirënjohës për besimin që na e dhatë që të dëshmojmë se Kosova ka njerëz që do ta hapin rrugën e ndryshimeve të mirëfillta demokratike të vendit, në interes të qytetarëve!” /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Hera e parë që do të luajnë në garat evropiane, Malisheva nis përgatitjet për sezonin e ri

Malisheva ka përfunduar një sezon historik atë 2023/24 ku e përfundoi në pozitën e katërt në tabelë. Kjo pozitë i mjaftoi malishevasve që të kapin...

Shkurte Fejza mbush 50 vjet karrierë, Haradinaj: Zëri që frymëzon Kombin!

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në natën muzikore kushtuar 50-vjetorit të karrieres së këngëtares së njohur,...

Lajmet e Fundit