25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Ndërroi jetë artisti Fitim Domi – Mixha Ramë

Fitim Domi-Mixha RamePas një sëmundje të shkurtër, në moshën 75-vjeçare ndërroi jetë artisti i njohur Fitim Domi – Mixha Ramë.

I ndjeri Domi një kohë të gjatë ka punuar si redaktor përgjegjës i programit humoristik në ish-Radio Prishtinë, ndërsa kohëve të fundit ishte angazhuar si redaktor në programin kulturo-arsimor në Radio Kosovë.

Fitim Domi njihet për rolin e tij si Mixha Ramë në shumë programe humoristike.

Më Shumë

Posta e Kosovës porosit qytetarët: Mos klikoni këtë link

Posta e Kosovës njofton publikun që të mos bjerë pre e një mashtrimi dhe të mos klikojnë asnjë link, që vjen në tekstin e...

Euro 2024 në raundin e fundit të grupeve: Kush duhet të bëjë çfarë për t’u kualifikuar?

Faza e grupeve për Euro 2024 po shkon drejt përmbylljes, me raundin e fundit të ndeshjeve që luhen gjatë javës dhe me ekipet që...

Lajmet e Fundit