16.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Nisma mbështet protestën e 4 shkurtit

Nisma per kosove1Nisma për Kosovën e mbështet protestën që do të mbahet të mërkurën më 4 shkurt, në ora 12.00, ndërsa i fton qytetarët, anëtarët e partisë dhe simpatizantët që të marrin pjesë.

“Nisma për Kosovën kërkon nga Qeveria e Kosovës që protestën ta shikojë të drejtë qytetare të garantuar me Kushtetutë; që policia e Kosovës të jetë në mbrojtje të rendit e të qytetarëve te Republikës.

NISMA i fton gjithë qytetarët për protesta paqësore, të qeta e dinjitoze, ashtu siç janë edhe kërkesat e drejta e dinjitoze”, thuhet në kumtesën e partisë.

Më Shumë

Nagavci e konfirmon se nuk do të kompensohen mësimdhënësit: Komunat s’i çuan listat për paga në Thesar

Ministrja e Arsimit, Arbëri Nagavci ka thënë se Komunat nuk i kanë çuar listat e mësimdhënësve për paga në Thesar. Nagavci përsëri ka konfirmuar se...

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Lajmet e Fundit