23.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Nisma: Mos bini pre e individëve që dëshirojnë t’ia zgjasin jetën krimit në Prizren

NISMA Socialdemokrate – Dega në Prizren kërkon nga votuesit e saj që të mos bien pre e individëve të cilët nuk kanë qenë pjesë e projektit “Shpresë për Prizrenin”.

Ky reagim ka ardhur pas publikimit të zyrtares së Nismës Albulena Balaj-Halimaj, për të mbështetur kandidatin e LVV-së, Mytaher Haskuka, për kryetar të Prizrenit.

Komunikata e Nismës

NISMA Socialdemokrate – Dega në Prizre, njofton anëtarët dhe simpatizantët e saj se individ të caktuar të cilët thirren në emër të Nismës, nuk kanë të bëjnë asgjë me ne tash e më shumë se gjasht? muaj, nuk kanë qenë as pjesë e listës e as pjesë e projektit tonë “Shpresë për Prizren”.

Çdo tendencë për manipulim me opinionin në këto momente vendimtare dhe tepër të nevojshme për ndryshim, është tendencë për t’ia zgjatur jetën Mytës dhe atyre që e kanë mbytë Prizrenin me krim të organizuar dhe korrupsion.

Nisma në Prizren dhe gjitha strukturat që kanë qenë aktiv në fushatë, janë përcaktuar për ta mbështetur Shaqir Totajn për kryetar të komunës, dhe për këtë ju ftojmë të festojmë bashkërisht në mbrëmjen e 14 nëntorit n? sheshin shatërvan.
Zyra për Informim,

NISMA Socialdemokrate – Dega në Prizren.

Më Shumë

Dëshmitari Zyrapi thotë se ngjarja në Rahovec s’kishte të bënte me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari i 75-të i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS), Bislim Zyrapi, edhe të mërkurën po vazhdon dëshminë në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri...

Shqiptohen mbi 2 mijë e 300 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2337 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Lajmet e Fundit