18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Nisma në Prizren garon me gjashtë kandidatë për deputet të Parlamentit të Kosovës

Nisma per kosove1Nisma për Kosovë do t’i fus në listën e saj gjashtë kandidatë për deputet nga Prizren.

Përveç koordinatorit Sejdullah Hoxha, në garë për deputet do të jetë edhe Sinan Aliaj, Zenel Elshani, Feim Mazrreku, Betim Kosumi dhe Albulena Bala.

Emrat e propozuar janë dërguar në Kryesinë e Nismës për Kosovë në Prishtinë. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Arrestohet njëri nga gjashtë anëtarët e familjes Likaj për plagosjen në fshatin Gjonaj

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren gjatë ditës kishte shpallur në kërkim gjashtë anëtarë të familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit për plagosjen...

Gjimshiti, shqiptari i parë që e ngrit trofeun e Europa League

Berat Gjimshiti është bërë shqiptari i parë që e ka ngritur në qiell trofeun e Europa League sonte. Atalanta, kapiten i së cilës është Gjimshiti...

Lajmet e Fundit