0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Një pjesëtar i KFOR-it pëson infarkt në Brezovicë

Një pjesëtar i KFOR-it raportohet të ketë pësuar infarkt sot derisa gjendej në Brezovicë.

Kjo tashmë është konfirmuar edhe nga autoritetet e Kosovës.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli, ka deklaruar se rreth orës 15:20, policia në stacionin e Shtërpcës kanë pranuar një informatë se një pjesëtar i KFOR-it, është shtrirë pa shenja jete.

Ai theksoi se ekipet e emergjencës kanë arritur shpejtë në vendin e ngjarjes dhe i kanë ofruar ndihmën e parë mjekësore.

I njëjti është nën përkujdesje mjekësore, ndërsa në Brezovicë janë parë të kenë arritur edhe helikopterë të KFOR-it.

“Sot , rreth orës 15:20 Policia e stacionit në Shtërpcë ka pranuar një informacion se një pjesëtar i KFOR-it, në Qendrën e Skijimit në Brezovic?, mbi hotelin “Molika”, është i shtrirë pa ndjenja. Ekipet e Emergjencës kanë arritur shpejtë në vendin e ngjarjes dhe i kanë ofruar ndihmën e parë mjekësore dhe është nën përkujdesje mjekësore. Janë njoftuar edhe ekipet emergjente të KFOR-i të cilët pritet të dalin në vendin e ngjarjes. Për informata tjera do të ju njoftojmë me kohë!”, tha ai.

Më Shumë

Latifi: Në janarin e vitit 1990, forcat pushtuese serbe iu frikësuan lumit të madh të demonstruesve

Në 33 vjetorin e rënies së dëshmorëve Nesimi Elshani, Agron Fetahu, Halim Hoti dhe Hilmi Krasniqi, Komuna e Rahovecit ka organizuar homazhe pranë varrezave...

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Lajmet e Fundit