18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

“Nuk durojnë që çlirimtarët të trajtohen si kriminel”

UCK-rreshtKëshilli Organizativ i Protestës në shenjë kundërshtimi dhe pakënaqësie me arrestimet e fundit të ish ushtarëve te UÇK-së të njohur si “Grupi i Drenicës”, ka njoftuar se të hënën nga ora 12.00 do të këtë marsh paqësore.

Kryetari i këshillit organizativ, Veton Raci, gjatë një konference për media ka thënë se janë këtu që t’i tregojnë EULEX-it që nuk durojnë që çlirimtarët t’i trajtojë si kriminel sepse kriminelet janë duke u shëtitur rrugëve të Beogradit, raporton KP.

Ata i kanë bërë thirrje EULEX-it që t’i lirojnë nga paraburgimi të gjithë luftëtarët e UÇK-së. Ata kanë paralajmëruar se më 18 nëntor 2013, në ora 12.00 do të këtë marsh paqësore.

Më Shumë

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Lajmet e Fundit