20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

“Nuk durojnë që çlirimtarët të trajtohen si kriminel”

UCK-rreshtKëshilli Organizativ i Protestës në shenjë kundërshtimi dhe pakënaqësie me arrestimet e fundit të ish ushtarëve te UÇK-së të njohur si “Grupi i Drenicës”, ka njoftuar se të hënën nga ora 12.00 do të këtë marsh paqësore.

Kryetari i këshillit organizativ, Veton Raci, gjatë një konference për media ka thënë se janë këtu që t’i tregojnë EULEX-it që nuk durojnë që çlirimtarët t’i trajtojë si kriminel sepse kriminelet janë duke u shëtitur rrugëve të Beogradit, raporton KP.

Ata i kanë bërë thirrje EULEX-it që t’i lirojnë nga paraburgimi të gjithë luftëtarët e UÇK-së. Ata kanë paralajmëruar se më 18 nëntor 2013, në ora 12.00 do të këtë marsh paqësore.

Më Shumë

Vetura godet këmbësoren në Prizren

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në fshatin Malësi e Re në Prizren. Një veturë ka goditur një vajzë, e cila...

Vdes një 23-vjeçar pas një vetaksidenti në Studeqan të Suharekës

  Një 23-vjeçar ka vdekur pas një vetaksidenti në fshatin Studeqan të Suharekës. Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar udhëheqësi i i zyrës së operatives në...

Lajmet e Fundit