-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Numrohen votat me kusht: AKR nuk e kalon pragun, NISMA- PO

Rinumerimi-kutiteNë Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka përfunduar përfunduar numërimi i 22 mijë votave me kusht.

NISMA e ka kaluar pragun pasi del të ketë fituar 1110 vota kurse jashtë parlamentit do të mbetet Aleanca për Kosovë të Re e cila ka marrë 1063 vota, nga votat me kusht.

Ndërkohë nesër do të bëhet rinumërimi i votave të kandidatëve në 410 kuti.

Më Shumë

Joao Cancelo bëhet i Bayernit

Futbollisti portguez i Manchester Cityt, Joao Cancelo, është bërë lojtar i ri i Bayernit në një lëvizje befasuese sot, të ditës së fundit të afatit kalimtar...

LDK-ja gjuan akuza për qeverinë e Prizrenit

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren, në një konferencë për media ka prezantuar sot abuzimet dhe keqpërdorimet nga ana e zyrtarëve dhe...

Lajmet e Fundit