35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Obama uroi Jahjagën për festën e Fitër Bajramit

Obama-JahjagaPresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama e ka uruar Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e festës së Fitër Bajramit.

”Në emër të popullit Amerikan, po ju përcjell ju dhe popullit të vendit tuaj dëshirat më të mira me rastin e festës së madhërishme të Fitër Bajramit. Gjatë muajit të kaluar, Myslimanët në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën kanë ndarë në mes vete traditën e Ramazanit me familjet dhe miqtë e tyre, duke marrë forcë nga feja e tyre dhe duke i ndihmuar ata me më pak fat. Shpresoj se muaji i shenjtë i Ramazanit ishte një kohë e ripërtëritjes për komunitetin mysliman të vendit tuaj. Ju dhe popullit tuaj i dëshiroj paqe, shëndet dhe prosperitet në vitin në vijim. Me fat Bajrami”, thuhet në urimin e presidentit Obama.

Më Shumë

Aksident trafiku në Gjinoc të Suharekës, lëndohet një person

Një aksident trafiku ka ndodhur ditën e  diel në Gjinoc të Suharekës. Si pasojë e këtij aksidenti një person ka pësuar lëndime të lehta. Rastin për...

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Lajmet e Fundit