34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Obama uroi Jahjagën për festën e Fitër Bajramit

Obama-JahjagaPresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama e ka uruar Presidenten e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e festës së Fitër Bajramit.

”Në emër të popullit Amerikan, po ju përcjell ju dhe popullit të vendit tuaj dëshirat më të mira me rastin e festës së madhërishme të Fitër Bajramit. Gjatë muajit të kaluar, Myslimanët në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën kanë ndarë në mes vete traditën e Ramazanit me familjet dhe miqtë e tyre, duke marrë forcë nga feja e tyre dhe duke i ndihmuar ata me më pak fat. Shpresoj se muaji i shenjtë i Ramazanit ishte një kohë e ripërtëritjes për komunitetin mysliman të vendit tuaj. Ju dhe popullit tuaj i dëshiroj paqe, shëndet dhe prosperitet në vitin në vijim. Me fat Bajrami”, thuhet në urimin e presidentit Obama.

Më Shumë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati...

Regjisorja ukrainase takon Kurtin në Prizren: Kryeministri beson në fitoren e Ukrainës

Regjisorja ukrainase, Jeanne Dovhych që u bë lajm para disa ditësh për përvojën e saj me policin kosovar në Aeroportin e Prishtinës, ka përcjellë...

Lajmet e Fundit