17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Opozita në Prizren braktisë seancën solemne të Pavarësisë

Prizren-Asambleja komunaleAsamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të Bashkimit Demokratik në Prizren kanë braktisur seancën solemne të organizuar me rastin ë shënimit të Pavarësisë së Kosovës.

Kryetari i Prizrenit Ramadan Muja, ndërkaq tha se ishte një sakrificë e papërshkruar deri te bërja e shtetësisë së vendit nga shumë gjenerata, dhe për herë të parë u tha nga goja e tij se në Kosovë,nuk është situata e mirë sidomos ajo sociale.

Me nga një fjalë rasti, para të pranishmëve folën edhe shefat e grupeve të kuvendarëve nga PDK, LDK, AAK, NDS, KDTP dhe Vakat, të cilët uruan qytetarët me rastin e 7 vjetorit të Pavarësisë së shtetit të Kosovës, ndërsa disa prej tyre thanë se duhet më shumë angazhim për një të ardhme më të mirë për shtetin dhe qytetarët e Kosovës/TV Prizreni/

Më Shumë

Automekaniku në Suharekë godet aksidentalisht me çelës të punës fëmijën 9-vjeçar, i mituri pëson frakturë në kokë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Suharekë, ku një fëmijë ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit aksidentalisht me një...

Ish-lojtari i Lazio-s dhe Inter-it pezullohet pasi shkeli protokollet antidoping

Reprezentuesi senegalez, Keita Balde është pezulluar deri më 5 dhjetor për shkelje të protokollit antidoping në Itali, njoftoi klubi i tij aktual Spartak Moska. “Lojtari...

Lajmet e Fundit