22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Osmani: Ish-presidenti Nishani ishte model i atdhetarit të pashoq

Presidentja Vjosa Osmani ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani.

Ajo ka thënë se presidenti Bujar Nishani ishte model i atdhetarit të pashoq, i cili përfaqësoi Shqipërinë me dinjitet të lartë dhe përkrahu Kosovën parreshtur, deri në frymën e fundit.

“Ai një jetë të tërë ia kushtoi Shqipërisë dhe shqiptarëve, duke qenë shembull i politikanit racional e me integritet. Në emër të qytetarëve të Republikës së Kosovës, i shpreh ngushëllime familjes Nishani si dhe miqve e bashkëpunëtorëve! Shpirti i presidentit Nishani pushoftë në paqe!”, ka shkruar Osmani në llogarinë e vet në llogarinë e vet në “Facebook”.

Më Shumë

Ka nisur edicioni i 21-të i ‘DokuFest’

Përgjatë nëntë ditëve të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtë “DokuFest”, Prizreni shndërrohet në destinacion për filmdashës, regjisorë e vizitorë të shumtë...

Një këmbësore shkelet nga një veturë në Reshtan të Suharekës

Një këmbësore është goditur nga një veturë në fshatin Reshtan të Suharekës. Viktima është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. “ Raportohet se i...

Lajmet e Fundit