24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Osmani: Ja pse zgjedhja e Mustafes është plotësisht kushtetuese

Vjosa Osamni LDKFlora Brovina e PDK’së e mbylli një herë seancën, në mungesë të korumit. Por, opozita e rihapi këtë seancë me 81 deputetë në sallë, dhe këtë veprim në një prononcim për Express e ka arsyetuar Vjosa Osmani e LDK’së.

“Flora Brovina ka refuzuar udhëheqjen e seancës, dhe ka shkelur Kushtetutën, Rregulloren dhe skenarin e sekretarisë, përkundër prezencës në sallë të mbi 2/3 të deputetëve kur ne u kthyem në seancë. Po ashtu, nuk e ka vënë në votim mocionin tonë procedural. Në këto kushte, sipas nenit 9(2), është vendosur nga mbi 80 deputetë qe ajo të zëvendësohet nga deputetja e radhës sipas moshës”, thotë për Express Vjosa Osmani

Më Shumë

Kuvendi miraton edhe marrëveshjen për banim social, PDK s’merr pjesë në votim

Kuvendi i Kosovës ka arritur të kalojë edhe marrëveshjen për banimin social adekuat. Kjo marrëveshje kaloi me 80 vota për, derisa në votim nuk...

Moti sot me diell dhe vranësira

Moti sot parashihet të mbajë me diell dhe vranësira. Kohë pas kohe pritet të ketë rrebeshe lokale shiu në shkallë vendi, sidomos gjatë orëve të...

Lajmet e Fundit