11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Tajfuni Ramasun mori 38 viktima në Filipine

Tajfuni-FilipineTajfuni Ramasun, i cili arriti fuqi të shkallës së tretë derisa kalonte përmes territorit të Filipineve, mori 38 viktima tregojnë të dhënat më të reja, njofton DPA.

Rreth dy milionë njerëz në kryeqytetin filipinas Manilë dhe në provincat lindore të Filipineve janë pa energji elektrike.
Shumica e rasteve me vdekje janë për shkak drunjve dhe pjesëve të rrëzuara të ndërtesave, për shkak të erës e cila arriti shpejtësi prej 185 kilometra në orë.

Tetë persona rezultojnë të zhdukur.Tajfuni Ramasun është tajfuni i parë i madh i cili i goditi Filipinet gjatë këtij viti.

Më Shumë

Muradije Muriqi dhe Mejreme Berisha vlerësohen me Çmimin për Vepër Jetësore në fushën e teatrit

Në kabinetin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot është zhvilluar ceremonia e ndarjes së çmimeve vjetore në fushën e teatrit, shkruan KultPlus. Ministri...

Kërcënohet me vdekje prokurori në SHBA që po e heton Donald Trumpin

Byroja Federale e Hetimit dhe Departamenti i Policisë së Nju Jorkut po hetojnë në lidhje me një kërcënim me vdekje dërguar Prokurorit të Distriktit...

Lajmet e Fundit