8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Pacolli: Sa keq kryeministër

Behxhjet pacolliLideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Isa Mustafa, i cili tha se nuk ka shkuar në Stacion të Autobusëve, për arsye se ata që po iknin, kishin iPhone.

Pacolli në një postim në Facebook i ka thënë Isa Mustafës, sa keq Kryeministër.“Sonte në Klan K Kryeministri Mustafa tha së nuk ka shkuar në Stacion të Autobusave për arsye se emigrantet kishin I-phona. Sa keq KM!!!” (sic), ka shkruar Pacolli.

Kryeministri i vendit, ndër të tjera në këtë intervistë tha se, njerëzit që kanë ikur nga Kosova kanë qenë të punësuar dhe nuk kanë ikur njerëzit të shtresës së varfër.

Më Shumë

Apeli e kthen në rigjykim rastin e ish-rektorit të Universitetit të Prizrenit, Ramë Vataj

Gjykata e Apelit e ka anuluar vendimin e Gjykatës Themelore në Prizren, duke e kthyer në rigjykim rastin ndaj ish-rektorit të Universiteti të Prizrenit...

Ylli i muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare

Këngëtarja e muzikës country, Loretta Lynn, ka vdekur në moshën 90 vjeçare, ajo ishte një nga yjet më të njohura të këtij lloji të...

Lajmet e Fundit