12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Pacolli vlerëson dorëheqjen e Gashit

Behxhjet pacolliZëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli e ka vlerësuar lartë aktin moral të dorëheqjes së rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ibrahim Gashi.
“Dorëheqja e tij duhet të shërbejë si pikënisje për një hetim sa më të shpejtë të gjithë profesorëve në UP, dhe të mos ngelet z. Gashi kurban i aferave të jashtëligjshme në këtë institucion të rëndësishëm. Dorëheqja e z. Gashi ka qenë e nevojshme pas zhvillimeve dramatike që ndodhën para rektoratit të UP-së ndërsa, është për keqardhje çdo tendencë manipulimi të studentëve nga individë kushdo qofshin ata për qëllime krejtësisht private”, ka shkruar në rrjetin social “Facebook”, Pacolli.

Më Shumë

Ish-komandanti i UÇK-së ftohet nga Specialja, reagon fshati Mushtisht

Ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sadik Halitjaha, disa ditë më parë ka pranuar ftesën që të paraqitet në...

Me këngët e tij, mbrëmë u kujtua Muharrem Qena, artisti që vazhdon të inspirojë

Me këngët e tij por të performuara nga muzikantë të skenës alternative, mbrëmë u kujtua njëri nga artistët më të mëdhenj të kulturës në...

Lajmet e Fundit