27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Pacolli vlerëson dorëheqjen e Gashit

Behxhjet pacolliZëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli e ka vlerësuar lartë aktin moral të dorëheqjes së rektorit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Ibrahim Gashi.
“Dorëheqja e tij duhet të shërbejë si pikënisje për një hetim sa më të shpejtë të gjithë profesorëve në UP, dhe të mos ngelet z. Gashi kurban i aferave të jashtëligjshme në këtë institucion të rëndësishëm. Dorëheqja e z. Gashi ka qenë e nevojshme pas zhvillimeve dramatike që ndodhën para rektoratit të UP-së ndërsa, është për keqardhje çdo tendencë manipulimi të studentëve nga individë kushdo qofshin ata për qëllime krejtësisht private”, ka shkruar në rrjetin social “Facebook”, Pacolli.

Më Shumë

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Zgjatet orari i punës për shërbyesit civilë në Suharekë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka marr vendim që të zgjatet orari i punës i shërbyesve civilë dhe i Qendrës për shërbime...

Lajmet e Fundit