0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Pakicat nuk zgjedhin partitë

Perfaqesues i partive minoritarePartitë politike nga komunitetet joshumicë në Kosovë nuk do të zgjedhin partnerët e koalicionit, e rëndësishme për këto subjekte politike është participimi në ekzekutiv, shkruan Zëri.

Përfaqësuesit e partive minoritare shprehen të hapur ndaj të gjitha partive shqiptare për të negociuar mundësinë e bashkëpunimit në pushtet.

Më Shumë

Arabia Saudite e gatshme të presë duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury është vendosur të hapë bisedimet me sauditët për të finalizuar luftën e tij historike për titull me Oleksandr Usyk. Dyshja e kampionëve të...

Prizren: Gjykimi ndaj ish-përmbarueses private, e akuzuara propozon dëgjimin e një dëshmitari

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, e akuzuara ish-përmbaruesja private, Saranda Kuçi ka propozuar që në cilësi të dëshmitari të dëgjohet Bajrush Gashi. Propozimin...

Lajmet e Fundit