19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Para të falsifikuara në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka konfiskuar disa para të falsifikuara të cilat ishin duke qarkulluar në treg.

Rasti i konfiskimit të parave ka  ndodhur në  Rahovec.

Lidhur me rastet policia ka nisur hetimet.

Rr. Mulla Cufa, Rahovec 21.07.2023 – 13:50. Ankuesja f/k zyrtare e bankës ka informuar se nga klient janë deponuar 34 euro para metalike të cilat dyshohet të jenë të falsifikuara. Monedhat janë konfiskuar dhe rasti është duke u hetuar.


Reklamë

Bëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Moti sot: Me diell dhe vranësira, temperaturat deri në 25 gradë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot diell dhe vranësira, ku pritet lokalisht të ketë rrebeshe shiu, të shoqëruara me shkarkesa rrufesh dhe breshër....

U vlerësuan si komuna më transparente, Totaj: Shumë është e rëndësishme që kemi dalë në mesin e të parëve, agjenda të fshehura nuk kemi

Në raportimin e sotëm të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), përmes vlerësimit të “Transparometrit Komunal”, Prizreni renditet në krye të listës së 38 komunave...

Lajmet e Fundit