11.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Para transferimit te Bayern, Cancelo ishte refuzuar nga Real Madrid-i

Real Madrid nuk kishte tentuar ta transferonte Joao Cancelo-n, sepse klubi nuk është interesuar për një përmirësim në krahun e drejtë, raporton Marca, duke besuar se ata kanë pozicionin të mbuluar me Dani Carvajal dhe Luc Vazquez, me disa lojtarë premtues të akademisë.

Cancelo, 28 vjeç, iu bashkua Bayern Munich-ut në formë huazimi të martën pasi u përplas me trajnerin e Manchester City, Pep Guardiola, por raportet kanë sugjeruar se ai iu ofrua fillimisht Real Madrid-it.

Sipas gazetës spanjolle, Marca, vendimet sportive të Madridit kanë të bëjnë me “strategjinë, jo rregullimin e një problemi të përkohshëm” dhe ata nuk e shohin mbajnë në krahun e tyre si prioritet.

Me Carvajal dhe Vazquez të gjithë si zgjedhjet e para dhe të dyta, të rinjtë Vinicius Tobias, Alex Jimenez dhe David Jimenez shihen të gjithë si lojtarë të mundshëm të ardhshëm të ekipit të parë.

Më Shumë

Shaqiri s’udhëton në Serbi për ndeshjen ndaj Bjellorusisë

  Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri nuk do jetë me kombëtaren e Zvicrës për ndeshjet e marsit. Në fund të muajit mars kombëtaret do të zhvillojnë ndeshjet...

Qeveria në mbledhje elektronike, ndanë mjete për krizën energjetike

Qeveria e Republikës së Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen Elektronike në të cilën ka ndarë 7,278,747.59 € për zbatimin e masës 3.7 - Mbështetje...

Lajmet e Fundit