16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Pasuria e ministrit Hajrullah Çeku – deklarimet për vitin 2020 dhe 2021

Agjencia Kundër Korrupsionit ka filluar publikimin e regjistrave të deklarimit të pasurisë për zyrtarët e lartë publik për vitin 2021.

 

Hajrullah Çeku, ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit

2020
Pasuri: 190 mijë euro, në emër të bashkëshortes
Detyrime: 80 mijë euro, në emër të bashkëshortes
Veturë: 12 mijë euro
Para të gatshme: 1.39 euro dhe 1,168 euro, në emër të bashkëshortes
Aksione: 1 mijë euro
Të hyrat vjetore: 1,500 euro

2021
Pasuri: 190 mijë euro, në emër të bashkëshortes
Detyrime: 80 mijë euro, në emër të bashkëshortes
Veturë: 12 mijë euro
Para të gatshme: 14 euro dhe 3 mijë euro, në emër të bashkëshortes
Aksione: 1 mijë euro
Të hyrat vjetore: 21,300 euro dhe 6,600 euro, në emër të bashkëshortes

Më Shumë

Shqyrtohet vendimi i qeverisë për masat në furnizim me energji

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi i Vendimit të Qeverisë për zgjatjen...

Prizren:Identifikohet e dyshuara për vjedhjen e 30 mijë eurove

Policia e Kosovës ka identifikuar të dyshuarën për vjedhjen e 30 mijë eurove në një shtëpi në Prizren. Siç njofton polica, me 13 shtator 2022,...

Lajmet e Fundit