21.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

PDK, godet AAK-në e Ramush Haradinajt në Prizren

PDK-dega PrizrenPartia Demokratike e Kosovës(PDK), këtë javë pritet të godasë AAK-në e Ramush Haradinajt në Prizren. Zëdhënësi i PDK-së në Prizren, Samir Hoxha ka paralajmëruar se PDK-së nw kwtw qytet, do t’i bashkangjiten një numër i madh i aktivistëve të partive tjera, kryesisht të AAK-së.

“Gjatë kësaj jave, në degën e PDK-së në Prizren pritet të aderojnë një numër i madh i aktivistëve të partive politike që veprojnë në Prizren, kryesisht nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës”, tha Hoxhaj.

Aleanca për Ardhmërin e Kosovës(AAK) është partënere e koalicionit lokal me PDK-në në Prizren. Ky partneritet PDK-së që “t’i kërcei në qafë” AAK-së për t’ia marrë anëtarët e saj.

“Aderimi i anëtarëve të AAK-s në PDK, paraqet dëshminë e zhvillimit të prekshëm të Komunës së Prizrenit dhe besimit në Misionin e ri”.

“PDK-ja paraqet dëshminë e zhvillimit, ndërsa anëtarët e rinj janë një dëshmi e besimit në vizionin e kësaj partie”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Caktohet muaji për rimeçin mes Usyk dhe Furyt – tjetër përballje spektakolare na pret këtë vit

Tyson Fury dërgoi mesazhe të përziera për një revansh të mundshëm me Oleksandr Usyk, duke pranuar se nuk e di se çfarë do të...

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

Lajmet e Fundit