13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

PDK-ja kandidon Isni Kilajn për kryetar të Malishevës

Isni Kilaj do të jetë kandidat për kryetar të komunës së Malishevës nga radhët e PDK-së.

Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar vetë Kilaj.

“E kam marr besimin nga dega e PDK-së në Malishevë dhe shumë shpejtë pritet që të aprovohet nga kryesia në Prishtinë”, ka thënë Kilaj.

Kilaj ka qenë në krye të Malishevës para ndarjes së PDK-së dhe formimit të NISMA-s.

Që atëherë komunën e Malishevës e drejton Ragip Begaj i NISMA-s Socialdemokrate.

Më Shumë

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

Jasharaj: Nëse nuk procedohen pagat deri më 5 tetor, mund të kthehemi sërish në grevë

Qeveria e Kosovës nuk i ka procesuar pagat për muajin shtator për mësimdhënësit të cilët kanë qenë pjesë e grevës së SBASHK-ut. Kryetari i Sindikatës...

Lajmet e Fundit