14.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Peja triumfon në derbin verdhezi

Peja ka triumfuar në derbin e javës së 24-të, duke mundur Golden Eagle Yllin me rezultat 78:95 (18:24, 17:28, 21:22, 22:21).

Pas epërsisë së mysafirëve prej gjashtë pikësh, çereku i parë ishte kryesisht i barabartë, por në fund gjashtë pikë radhazi nga pejanët bën që kjo pjesë të përfundojë 18:24. Pejanët vazhduan me lojë të mirë dhe bindëse në periudhën e dytë, duke ngritur epërsinë edhe më shumë, që shkoi deri në 19 pikë, ndërsa në pushim shkuan me shifrat 35:52.

Në pjesën e dytë vendasit tentuan rikthimin, por pejanët nuk e lejuan një gjë të tillë dhe triumfuan 78:95.

Wesley Washpun dhe Henrik Sirko shënuan nga 15 pikë për therandasit, kurse te mysafirët u dalluan Arian Qollaku me 18 pikë e shtatë kërcime dhe Brad Waldow me 13 pikë e 11 kërcime.

Të dy skuadrat kanë nga 17 fitore e shtatë humbje.

Më Shumë

Sport Pagat te PSG: Mbappe i lë “targën” Messi-t dhe Neymar-it

Tashmë prej disa muajsh ka dy dosje në tryezën e Paris Saint-Germain. Kur kontratat e Lionel Messi-t dhe Sergio Ramos të skadojnë në fund...

Ndërron jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj -Krasniqi

Ka ndërruar jetë mësimdhënësja, Drita Zogaj Krasniqi Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë vë ditur drejtoresha e Drejtorisë së Arsimit në Prizren, Luljeta...

Enigmë

Lajmet e Fundit