12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Pensionohem kur t’ma do qejfi

Paul McCartneyPaul McCartney ka folur për planet e tij të pensionimit, duke thënë se ai do të zbresë prej skene kur t’i teket.

“Përgjigjja në ‘A do të pensionohesh?’ është ‘Kur të ma do qejfi’. Por, kjo nuk do të ndodhë sot”.
Kështu ka deklaruar ish anëtari i Beatles, për Magazinën Rolling Stone.

Muzikanti dhe shkruesi i vargjeve në të njëjtën intervistë ka folur edhe për punën në turneun e tij aktual, duke thënë se ai preferon ta përziejë materialin e vjetër me atë të ri – për ta bërë secilin të lumtur.

“E përziejmë kohë pas kohe, por kryesisht shpresojmë që po kënaqim shtresat e ndryshme brenda publikut”.

“Njerëzit thonë ‘po përse e çan kokën, njeri?’ Dikujt, si Bob Dylan, nuk i ha palla – ai thjesht bën atë që do, dhe ajo është cool. Unë them: Po, por unë i kam do kujtime që më ndjekin nga koncertet në të cilat shkoja dhe incizimet që blija. Nuk dua që njerëzit në mes të publikut të mendojnë: ‘Hej, ne kemi ardhur për hite të mëdha, e ju luajtët mut’”.

McCartney tash së voni ka ri-prezantuar pesë prej klasikeve të tij, Wings dhe solo-albumet si aplikacione. Ato janë versione të “Band on the Run”, “McCartney”, “McCartney II”, “RAM” dhe “Wings Over America” që janë vënë në qarkullim përmes Apple si aplikacione për iPad.
Aplikacionet përfshijnë albumet origjinale si dhe një mori detajesh speciale dhe të materialit shtesë.

Më herët gjatë muajit Paul McCartney rinisi turin Out There, pasi kishte pushuar diku dy muaj, meqë e kishte kapur gripi.
A iu kishte thënë fansave më 5 korrik në New York: “Ndihem mrekullisht që jam kthyer” gjersa ia niste lojës treorëshe me “Eight Days a Week”.

Në maj McCartney ishte sëmurë dhe dërguar në spital në Tokio, Japoni. Për atë arsye, kishte anuluar një seri të shfaqjeve në Lubbock, Dallas, New Orleans, Atlanta, Jacksonville, Nashville and Lousville nga turi i tij “Out There”, që tani është riaranzhuar për muajin tetor.

Më Shumë

Hajni i hyri në shtëpi zyrtarit të AKI-së, i vodhi armën dhe dokumente personale

Shtëpia e një zyrtari të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka qenë cak i një vjedhjeje në Prizren. Nga burimet e Klankosova.tv, mësohet se atij...

Burri i Shkurte Fejzës:U lirova nga spitali, falë zotit shpëtova pa pasoja të rënda

Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza u godit nga një veturë të premten në Prizren.   https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Ndërkaq,  për herë të parë ka folur pas aksidentit...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit