11.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Përfundon restaurimi i shtëpisë së familjes Dorambari në Prizren

Ka përfunduar restaurimi i shtëpisë së familjes Dorambari.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Kulturës, teksa ka njoftuar se është një  prej shtëpive tradicionale më të veçanta të Prizrenit.

“Punët në mbrojtje dhe funksionalizim të aseteve të trashëgimisë kulturore po vazhdojnë me përkushtim të lartë në gjithë vendin”, njofton MKRS.

 

Më Shumë

Prizren, 5 aktakuza, kundër 5 personave

Prokuroria e  Shtetit njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur gjithsej gjashtëdhjetenëntë aktakuza, kundër tetëdhjetedy personave, janë ndaluar pesëmbëdhjetë persona për vepra të ndryshme...

OJQ “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” dhe Oda Afrikë -Ballkan, me marrëveshje bashkëpunimi

Organizata Joqeveritare “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Odën Tregtare Afrikë – Ballkan. Kryetari i OJQ-së “ Profesionistët e Lirë...

Lajmet e Fundit