22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Përfundon takimi. LDK-AAK-Nisma në një grup të përbashkët parlamentar

ramushi, limaj  mustafaLDK-AAK-Nisma do të ketë vetëm një grup parlamentar në Kuvendin e ardhshëm të Republikës së Kosovës, thonë burime të Gazetës Express.
Kështu është vendosur në takimin që u mbajt pak caste më parë në selinë e LDK’së ndërmjet Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt.

Nis takimi Mustafa-Haradinaj-Limaj, sot ndahen ministritë

Burime të Gazetës Express thonë se pak çaste më parë ka nisur një takim mes Isa Mustafës, Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt

Takimi është duke u zhvilluar në selinë qendrore të LDK’së.

“Në këtë takim, partnerët po i ndajnë ministritë dhe resorët e tjerë qeveritarë. Në takimet e mëhershme janë marrë vesh pak a shumë për numrin e ministrive, kurse sot pritet të definohen plotësisht këto çështje”, ka thënë për Express një burim i afërt me tre liderët e opozitës.

Më Shumë

Osmani: Lidhja e Prizrenit, organizim kulmor për çlirimin e trojeve tona

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. Ajo për këtë ngjarje,...

Moti sot me temperatura deri në 33 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet  të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesëshme. Sipas njoftimin të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit