15.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Mars, 2023

Përleshje masive në një aeroplan: 15 gra godasin egërsisht njëra-tjetrën në El Salvador

Një fluturim nga El Salvador në Sao Paulo të Brazilit u shndërrua në kaos pasi shpërtheu një përleshje masive mes 15 grave që godisnin njëra-tjetrën dhe bërtisnin para pasagjerëve të tjerë të habitur.

Pamjet nga aeroplani tregojnë gratë duke u tërhequr për flokë ndërsa ekuipazhi përpiqet t’i ndajë ato. Në një moment përleshja u bë aq agresive saqë njërës prej femrave i është grisur këmisha dhe ajo është detyruar të mbulojë gjoksin me duar.

Përleshja thuhet se u shkaktua rreth një ulëseje në aeroplan. Në fakt, një nënë pyeti një pasagjer nëse mund ta ndërronte vendin me fëmijën e saj, i cili ka nevoja të veçanta. Por kur kërkesa e saj u refuzua, ajo u zemërua dhe filloi ta sulmonte atë.

 

Debati u përshkallëzua shpejt dhe përfundoi në një sherr masiv mes dy grupeve të grave.

Pamjet tronditëse tregojnë gruan me flokë kaçurrela duke u përpjekur të hidhet në ulësen pas saj për të arritur një pasagjer tjetër. Për fat të mirë, stjuardesa e ndaloi atë për ta bërë këtë.

Në pak sekonda, një tjetër pasagjer i bërtet dhe hidhet drejt një gruaje, duke e tërhequr nga flokët dhe e godet vazhdimisht me shuplakë. Në të njëjtën kohë, një grua tjetër i tërheq flokët, e cila shpejt e kupton se ajo ka mbetur pa reçipeta.

Përleshja shpërtheu ndërsa pasagjerët prisnin të ngriheshin nga aeroporti Bahia dhe stjuardesat arritën t’i largonin 15 pasagjerët nga aeroplani, i cili përfundimisht u ngrit me pothuajse dy orë vonesë. /Telegrafi/

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: Në vilën e kasapit të Kosovës, Titos, pranove të gjitha ato që i kundërshtoje

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër me presidentin...

Moti sot: Temperatura deri në 18 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell, por me acar në orët e mëngjesit. Era do të fryjë drejtimesh të ndryshme me...

Lajmet e Fundit