1.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Arrestohet një person në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren.

Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës.

PKK Vërmicë 03.02.2023-15:10. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga gjykata, është arrestuar një mashkull shtetas i Shqipërisë dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Prizrenit.

Më Shumë

Gjykata e dënon avokatin Esat Gutaj me 500 euro gjobë për mungesën në seancë,

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, gjykatësja Raima Elezi ka dënuar me 500 euro gjobë, avokatin Esat Gutaj, se nuk ka respektuar ftesën...

Putin do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, do të arrestohet nëse shkel tokën gjermane. Kështu deklaroi ministri gjerman i Drejtësisë, Marco Bushmann. Bushmann tha për “Bild am Sonntag”...

Lajmet e Fundit