3.8 C
Prizren
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Përleshje me thika në Prizren: 24-vjeçari theret në krah, dërgohet në spital

Një konflikt mes disa personave ka ndodhur pasditen e së hënës në rrugën “Ekrem Rexha” në Prizren, që përfundoi me një të arrestuar. Përleshja, motivet e së cilës ende nuk dihen ka eskaluar në përdorimin e thikës, me ç’rast lëndime ka pësuar një 24-vjeçar.

Për pasojë, i njëjti ka kërkuar ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit rajonal të Prizrenit, teksa i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor, shkruan Gazeta Sinjali.

Ngjarja dyshohet të ketë ndodhur pas një debati mes dy palëve, që kaloi në sulm fizik, ashtu që i dyshuari 35-vjeçar ka sulmuar me thikë viktimën, duke i shkaktuar plagë.

Burimet e Sinjalit kanë njoftuar se Policia ka konfiskuar mjetin e mprehtë të përdorur në rast, ndërkohë që i dyshuari ka dhënë deklaratë para hetuesve policorë për përleshjen.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, ndaj të dyshuarit kanë nisur hetimet për veprën penale “lëndim i lehtë trupor”.

Më Shumë

Zhduket një 14 vjeçare në Prizren

Në 14 vjeçare është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar nga vëllai në polici. Ajo është larguar nga shtëpia, por familja nuk di asgjë për të....

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

Një tërmet me magnitutë prej 4.6 ballë të shkallës Rihter, është regjistruar mëngjesin e sotëm në Bosnjë dhe Hercegovinë. Këtë e ka bëre të ditur...

Lajmet e Fundit