13.8 C
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Përmbysje spektakolare, Inter fiton në 2 minuta

Inter dhe Fiorentina kanë dhuruar spektaklin e radhës në Serie A. Dy përmbysje rezultatesh, por në fund triumfon skuadra zikaltër 4-3. Një ndeshje vërtet me emocione, ku pati debutime dhe plot 7 gola.

Është zhbllokuar vetëm pas 4 minutash lojë ndeshja e mbrëmjes. Kanë qenë miqtë ata që kanë goditur të parët me Kouame. Asisti ka ardhur nga ish-ylli i Milan-it, Bonaventura. Inter ka barazuar në limitin e pjesës së parë me Lautaro Martinez.

Inter e ka nisur me gol pjesën e dytë dhe ka përmbysur rezultatin kundër Fiorentina-s. Zikaltrit kanë kaluar në avantazh falë një autogoli të Ceccherini-t. Fiorentina është kundërpërgjigjur menjëherë. Castrovilli ka kthyer barazinë pesë minuta pas autogolit të Ceccherini-t. Protagonist edhe Ribery me asistin e dhënë.

Fiorentina ka ndëshkuar përsëri Inter-in dhe është kthyer në avantazh. Goli është shënuar nga Chiesa, i cili ka marrë një asist të mrekullueshëm nga Ribery. 2-3 në minutën e 63-të. Gjithsesi, Inter nuk pajtohet dhe barazon në 88’ me Lukakun pas asistit perfekt  të Hakimit.

Pa kaluar asnjë minutë nga rinisja e topit nga qendra, Inter përmbys gjithcka me D’Ambrosio, pas krosit të Sanchez. Një ndeshje vërtet spektakolare, dy herë përmbysje, ku në fund fitojnë të zotët të shtëpisë, zikaltrit.

Urimi i Selmanajt për festën e Fitër Bajramit

Kryetari i LDK-së në Prizren, Driton Selmanaj ka vizituar Bashkësin Islame. Ai ka uruar të gjithë besimtarët Islam për festën Fitër Bajramit. "Dashuria për atdheun dhe...

Sulmoi fizikisht fëmijën e fqinjit, policia arreston të dyshuarin në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person, pasi ka sulmuar fizikisht fëmijën e fqinjit. Rasti ka ndodhur të martën në ora 18:13...