6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Joshua: Usyku do të shijon humbjen e parë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se do të zbrazë gjithë arsenalin dhe fuqinë e tij në duelin e 25 shtatorit ndaj ukrainasit Oleksandr Usyk, sfidë e vlefshme për titujt kampionë bote në peshën e rëndë (WBA, WBO, IBF).

Kjo përballje do të zhvillohet në stadiumin e Tottenham, në Londër. Joshua synon t’i shkaktojë Usykut humbjen e parë në karrierë.

“Dueloj për të mbrojtur titujt kampionë bote dhe nuk kam ndërmend t’i lëshoj ato. Usyk nuk ka asnjë shans të fitojë dhe në ring do të provojë forcën time, fuqinë e grushteve të mia. Po përgatitem mirë për këtë sfidë”, ka deklaruar Joshua.

Usyk, ish-kampion bote në peshën “cruiserweight”, synon titujt kampionë edhe në peshën e rëndë. “Ai nuk grushton mjaftueshëm fort për këtë Divizion, ku gjithçka është ndryshe. Unë nuk nënvlerësoj askënd, por nuk kam frikë nga askush. Usyk do të provojë dhimbjen e humbjes së parë”, ka deklaruar Joshua

Më Shumë

Vërmicë:Kapet mbi gjysmë kilogrami ari gjatë tentim kontrabandës

Oficerët e Doganës  të dielën kanë parandaluar futjen ilegale të mbi gjysmë kilogrami stoli ari në pikëkalimin kufitar të Vërmicës.   Sipas njoftimit, sasia ka qenë...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Lajmet e Fundit