18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Po hiqet dheu në autostradën “Ibrahim Rugova”, rruga ende e mbyllur për qarkullim

Qarkullimi ende nuk është hapur për shkaqe sigurie, edhe pse një shirit është liruar nga dheu.

Gazetarja gjatë raportimit në emisionin Mëngjesi me Arben Ahmetin në Kanal10, njoftoi se rruga nga Prizreni për në Prishtinë është e lirë por që nga Prishtina në Prizren, rruga është e bllokuar në Suharekë.

 

Largimi i dheut pritet të largohet gjatë ditës së sotme por që nuk të dihet kur mund të hapet për qarkullim pasi nuk mund të sigurohet lartësia e dheut afër rrugës ku gjendet./Gazeta Blic/

 

Më Shumë

Sot 23-vjetori i pullave të para postare të Postës së Kosovës

Sot shënohet 23-vjetori i emetimit të emisionit të parë të pullave postare të Postës së Kosovës. Posta e Kosovës përmes një komunikate për media njofton...

Kapen 1,704 euro të falsifikuara në Prizren

Hetuesit policorë nga Njësia Rajonale për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit – Prizren, kanë trajtuar një informatë nën dyshimin se dy persona janë...

Lajmet e Fundit