3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Policia arreston edhe tre të dyshuar për sulmin ndaj portierit të Ballkanit

Deri më tani katër persona janë arrestuar lidhur me inicdentin gjatë ndeshjes Gjilani – Ballkani.

Ata dyshohet se e kanë sulmuar portierin e Ballkanit Stivi Frashëri.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjilanit Ismet Hashani.

“Policia e Kosovës pas punës hetimore ka arritur të arrestojë edhe tre persona që dyshohet se janë të përfshirë në incidentin gjatë lojës në qytetin e Gjilanit. Pra, deri më tani i kemi katër të dyshuar lidhur me rastin”.

Në javën e 27-të të Superligës, në ndeshjen Gjilani – Ballkani, thuajse në fund të takimit pas barazimit të rezultatit 1:1, nga portieri i ekipit të Gjilanit, tifozët vendas hyjn% në fushë duke e sulmuar portierin e ekipit nga Suhareka.

Ndeshja më pas u pezullua ndërkaq portieri Stivi Frashëri, u dërgua në spital për trajtim.

Më Shumë

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordinimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, rreth...

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit