2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Policia e Maqedonisë së Veriut kap 78 emigrantë në një kamion

78 emigrantë ilegalë janë kapur në Shtip të Maqedonisë së Veriut gjatë orëve të para të mëngjesit. Nga policia e Shtipit konfirmojnë se emigrantët ilegalë u gjetën në një automjet me targa të Shkupit, drejtuesit e të cilit janë arrestuar.

Sipas njoftimit të Policisë, emigrantët ilegalë janë gjetur në lagjen “Tri çeshmi”.

Zëdhënësi i Ministrisë së Brendshme, Toni Angellovski thotë se megjithatë numri i emigrantëve që depërtojnë ilegalisht në territorin e Maqedonisë së Veriut është në suaza të normales pavarësisht tensioneve në kufirin Turqi- Greqi. Sipas tij policia është e gatshme të menaxhojnë valën e re të mundshme të emigrantëve.

“Gjendja në kufijtë jugor nuk ka ndryshuar gjatë këtyre ditëve, respektivisht kemi numër standard të tentativave për të hyrë ilegalisht në shtetin tonë. Mund të them se qytetarët nuk kanë nevojë të shqetësohen. Ministria e Brendshme, respektivisht policia jonë është e gatshme dhe vazhdimisht është prezente në kufirin jugor”, pohoi Angellovski./AlsatM/

Më Shumë

Dua Lipa ndahet nga i dashuri Romain Gavras

Mediat e huaja raportojnë se Dua Lipa është ndarë nga i dashuri i saj regjisori Romain Gavras pas një romance tetë mujore. Dyshja tani thuhet...

Doli nga shtypi libri “Gazmend Zajmi – një jetë për Kosovën”

Në mënyrë analitike, hulumtuese e shkencore është përfshirë e tërë veprimtaria dhe kontributi i intelektualit të përmasave botërore akademik Prof. Dr. Gazmend Zajmit”, shkruhen...

Lajmet e Fundit