-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Policia ndalon një dasmë në Gjonaj të Hasit, gjobitet organizatori

Policia Rajonale në Prizren, këtë të enjte, ka ndaluar mbajtjen e një dasme në fshatin Gjonaj të Hasit të kësaj komune, raporton PrizrenPress

Në një komunikatë të lëshuar për medie, Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në në bazë të vendimit të Qeverisë së Kosovës, kanë marrë masa ndaj organizatorit të këtij ahengu familjar duke i shqiptuar gjobë pronarit ndërsa dasmorëve iu është kërkuar të shpërndahen.

“Sot, me datën 09.09/2021 rreth orës 11:45 Policia ne Prizren ka pranuar një informatë se në fshatin Gjonaj Has Prizren, është duke u mbajtur një aheng familjar. Policia ka reaguar menjëherë ne baze te vendimit te Qeverise duke marre masa ndaj organizatorit te cilit i është shqiptuar gjobë nga ana e policisë kurse pronarit, ndërsa dasmoret të pranishëm janë shpërndare”, ka njoftuar PK-ja./PrizrenPress.com/

“Loyola–Gymnasium” në Prizren shpall konkurs për një mësimdhënës/ mësimdhënëse të matematikës

Më Shumë

Prokuroria në Prizren po zbaton vendimin e KPK-së, kryen vetëm shërbimet esenciale

Prokuroria Themelore në Prizren, të enjten, ka filluar zbatimin e vendimit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), andaj po kryen vetëm shërbimet esenciale konform...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashihet të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell. Sipas këtij njoftimi, temperaturat...

Moti për sot

Lajmet e Fundit