-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Policia ndërpret ahengun në Dragash, dënon organizatorin dhe shpërndan mysafirët

Policia e Kosovës ka ndaluar një aheng familjar që po mbahej kundër rregullave të pandemisë në fshatin Bellobrad të Dragashit.

Organizatorit i është shqiptuar fletëparaqitja, kurse të pranishmit janë shpërndarë, njofton Klan Kosova.

Po ashtu, njësitet policore në rajonin e Prizrenit thanë se janë në zbatim të planit operativ si dhe ndërmarrjen e masave ndaj atyre që nuk i respektojnë vendimet e marra nga institucionet e vendit.

Më Shumë

17 vjet nga vdekja e ish-presidentit Ibrahim Rugova

Sot shënohet 17-vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai ka ndërruar jetë më 21 janar të vitit 2006 dhe është varrosur...

Giroud: Dua ta përfundoj karrierën në Milan

Futbollisti francez, Olivier Giroud, ka thënë se dëshiron ta vazhdojë kontratën me Milan-in edhe për një sezon dhe ta mbyllë karrierën me kuqezinjtë. Në një...

Lajmet e Fundit