15.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Policia: Nuk dihet shuma e parave të vjedhura në arkat e xhamisë në Prizren

Punonjësi i një xhamie në Prizren ka raportuar të shtunën se persona të panjohur kanë dëmtuar dy arka të metalta dhe kanë vjedhur paratë që ishin aty.

Policia e Kosovës, në raportin e saj 24-orëesh, ka njoftuar se nuk dihet se sa para ishin në arka dhe se rasti po hetohet.

Prizren 20.05.2023 – 04:10. Ankuesi mashkull kosovar punonjës në xhami, ka raportuar se person-a deri më tani të pa njohur kanë dëmtuar dy arka të metalta dhe nga aty kanë vjedhur paratë të cilat ishin aty, nuk dihet shuma e parave që kanë qenë në arka. Njësitë relevante policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, rasti vazhdon të hetohet.


Bëhu me banesë pran Parkut të Qytetit dhe pran Lumbardhit !
“Frymo Lirshëm “
+383 44 128 112
Mund të jetë një imazh i 3 persona

Më Shumë

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Zhduket një vajzë në Prizren

Një vajzë është zhdukur në Prizren. Rasti është lajmëruar në polici nga familjari. Prizren 25.05.2023 – 10:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se viktima femër kosovare...

Himnet në ankand

Mona Liza

Lajmet e Fundit