2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Policia shqiptoi 2454 tiketa trafiku në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2454 tiketa për pjesëmarrësit e trafikut për shkak të shkeljeve të rregullave të komunikacionit.

Fatmirësisht gjatë kësaj periudhe nuk ka pasur asnjë aksident me fatalitet, derisa kanë ndodhur 23 aksidente me të lënduar dhe 53 aksidente me dëme materiale.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë arrestuar 17 persona, 3 persona janë dërguar në vuajtje të dënimit, derisa 9 persona janë dërguar në mbajtje.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi

Sot në Prishtinë mbahet Forumi Ekonomik Kosovë-Turqi, i organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) dhe Qendra e Kërkimeve Strategjike Ballkanike (BASAM) Në këtë forim...

Arrestohet një person në Prishtinë, bashkëpunoi me grupin që kryen grabitjen në Suharekë

Një person është arrestuar gjatë aksionit të bastisjes së Njësisë Speciale Intervenuese  sonte në argjendarinë “Baraku” në Prishtinë. Në aksionin e ri janë duke u...

Me sytë nga shorti

Lajmet e Fundit