0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Pranga 35-vjeçarit, tentoi të përdhunonte një vajzë

perdhunim_1Policia e Fierit ka arrestuar një 35-vjeçar, i cili akuzohet se ka tentuar të kryejë marrëdhënie seksuale me dhunë.

Policia bën të ditur se në pranga ka rënë Fedi Xhulaj me banim në Fier, pasi u denoncua nga 20-vjeçarja M.XH., e cila deklaroi në polici se i sipërpërmenduri i kishte zënë pritë dhe kishte tentuar të kryente marrëdhënie seksuale me dhunë me të.

Lidhur me këtë ngjarje vijojnë hetimet për sqarimin e rrethanave, ndërsa bëhet e ditur se vajza ka arritur të shpëtojë nga duart e 35-vjeçarit. Në ngarkim të Xhulaj materialet i kaluan Prokurorisë së Fierit, për veprën penale “marrëdhënie seksuale me dhunë me të rritura, e mbetur në tentativë”.

Më Shumë

Erdogani: Suedia të mos e presë përkrahjen tonë për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Suedia nuk duhet ta presë përkrahjen e Turqisë për anëtarësimin në NATO. Deklarata e presidentit turk...

Befasia e këndshme, pjesëtari ukrainas i rojeve kufitare viziton familjen – nuk mungojnë lotët e gëzimit

Që nga fillimi i luftës në Ukrainë, shumica e burrave dhe grave që iu përgjigjën ftesës për ta mbrojtur vendin, nuk kanë patur rastin...

Lajmet e Fundit