8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Prej sot Bosnja hyn në Kosovë veç me viza

VizatQeveria e Kosovës ka marrë vendim që të ndajë 100 mijë euro për organizimin e shënimit të gjashtë vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Me këtë rast, u formua edhe komisioni organizativ që do të udhëhiqet nga Ministri i FSK-së, Agim Çeku dhe pjesë e komisionit do të jenë edhe anëtar të institucioneve të tjera,transmeton indeksonline.

Po ashtu, në këtë mbledhje të qeverisë u mor vendimi për aplikimin e masave të reciprocitetit për regjimin e vizave me Bosnje dhe Hercegovinën

Më Shumë

Burri i Shkurte Fejzës u godit në Prizren nga vetura- Policia thotë se është jashtë rrezikut për jetë – detaje tjera

Policia e Kosovës ka konfirmuar se Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza është goditur sot nga një veturë në rrugën “Adem Jashari”, në...

Haaland për bashkëpunimin me De Bruyne: Ne po vijmë, jemi gati të sulmojmë

Dyshja e Manchester Cityt, Erling Haaland dhe Kevin de Bruyne shkëlqyen në fitoren e Qytetarëve ndaj Luton Town, duke kaluar në çerekfinale të Kupës...

Lajmet e Fundit